Uncategorized

UUE AASTA EESMÄRGID

Hei hei asjalikud Wolf pack liikmed!

Loodan, et Teie aastavahetus möödus meeleolukalt ja uue aasta EESMÄRGID on kirja pandud – HEAD UUT INVESTEERIMISE AASTAT ka minu poolt!

Kui aus olla siis ma ei suudagi fikseerida, kas ma eelmine aasta tegin eesmärgid 2020.aastaks või mitte, aga ilmselgelt ei olnud need investeerimisega seotud, sest ma ei teadnud sellest veel siis midagi. 

Miks ma kirjutasin EESMÄRGID suurte tähtedega? Sorry, aga minu meelest kõik uue aasta lubadused on Bulls*it. Valdav osa inimesi ( minu lugejad on kõik arukad ja intelligentsed) võtavad paberi ja kirjutavad see aasta ma luban – võtan kaalust alla, loen rohkem raamatuid, reisin rohkem, olen asjalikum, õpin midagi uut ja siis aasta lõpuks on juba lubadused meelest läinud, seega tekib küsimus kas sõna lubadus on üldse midagi väärt? Nüüd pööratud puänt – see inimene olin mina 29.aastat 😀 😀

See aasta ei ühtegi lubadust, vaid asjalikud eesmärgid, mis on saavutatavad.

Enne kui ma lähen oma EESMÄRKIDE juurde on mul Teile üks uudis…trummipõrin…. ja ka kind of põhjendus, miks ma olen vaikne olnud on see, et kolisin Eestist mõneks ajaks minema. Firma/organisatsioon – name it as you want it – on üks esindus ametikoht riigis X, riigi nime ei avalikusta identiteedi varjamise tõttu. Pakkumine tuli kiirelt ja aega otsustamiseks oli vähe – kuna ma olen siin pool aastat teinud wishful thinkingut, et tahaks ära minna mõneks ajaks  ja raha koguda, siis voilaaa TOIMIS, pakkumine tehtud ja ma ei pidanud mõtlema kaks korda. Nüüd olen ennast uues riigis sisse seadnud – enne järgmist aastat peaksin kodu pinnal tagasi olema. 

Töötades teises riigis on alati plussid ja miinused, ilma COV19 oleks kindlasti plusse rohkem. Hetkel on töö ja korter, mis tähendab, et palju aega tuleb üksi veeta, aga suur pluss on see, et lisaraha ja elamiskulud on kaetud. 

Nüüd kohe kindlasti paljud võngutavad pead, et on ikka rumal, aga it is what it is. Mis sai minu korterist? Jah, investori mõttelaadiga oleks ma pidanud korteri panema turuhinnaga renti ja teenima kasumit, aga ma olen nii palju halba kuulnud ja kuna see on minu KODU ja ma ei plaani seda veel niipea teha üüripinnaks, siis ma lasen sõbrannal seal sees elada sümboolse summa eest ( once again, ma ei teeni selle pealt lisaraha). Vähemalt ma usaldan teda ja tean, et minu kodu on hästi hoitud. Võite mind hukka mõista, no worries 😀 

Kuid samas ma panen siia kirja variandi, mida ma oleks võinud kaaluda investori mõttelaadi kasutades. Kui ma oleksin oma korteri pannud turuhinnaga üüri ja deklareerind, seda kui lisa sissetulekut oleks mul olnud võimalus taodelda koju tulles teist laenu, et osta pisem korter üüripinnaks. Jah, osa minust natuke kahetseb, et ma seda ei teinud, ei hakka valetama. Samas on mul hea meel, et minu sõbranna hoiab mu kodul silma peal ja ta ei pea üürima hirm kallist korterit Tallinnas.

2021 EESMÄRGID

  1. ÜHEST LAENUST VABAKS SAADA – püüdlen 10000EUR laenu poole. Kindlasti mõni mõtleb, et no way aastaga, aga nagu ma ülevalpool mainisin, et hetkel kõik poed ka välismaal kinni ja liikuda ei saa, tõmban kõik kulud minimaalseks, aasta aega tatart süües, usun et eesmärk on saavutatav ja selle juures ka investeerida. Ma  tean jah, et eelmises postituses kirjutasin, et ei taha päris nii elada nagu detsembrikuus, aga for the better future, aasta kannatan ära. 
  1. USA TURG. Selle aasta suur eesmärk on siseneda USA turule – valiku variandid on  apple, nike ( üks põhi argumente on see, et kuna ma kannan NIKE päris palju ja mul on kõik apple tooted, siis oleks ju mõistlik investeerida firmadesse, mille produkte ise kasutad või kannad) ja kolmandaks kaalun võib-olla alustada hoopiski rohelise energia aktsiaga. 
  1. KASVATAMINE. Kasvatada oma balti aktsiaid, kasvukontot, III sammast ja ühisrahastust ning koduseid sääste.
  1. INVESTEERIMINE ISEENDASSE.  Raha rahaks, aga kõige selle juures ei tohi ära unustada ka vaimset tervist. Kuidas mina investeerin iseendasse ja enda heaolusse tuleb eraldi postitus ( tervitan siinkohal oma kallist sõbrannat, kes andis soovituse sellel teemal kirjutada). 
  1. PALK. Lugedes teiste investorite blogisid on kõigil üks eesmärk suurendada oma igakuist palka. See aasta on mul võimalik teenida rohkem raha kui muidu oma välislähetuse pärast, aga kokkuvõttes on minu palk suhteliselt fikseeritud. Minu selle aasta eesmärk on oma palgaga otstarbekalt ümber käituda ning vältida emotsioonioste. 
  1. HEATEGEVUS.  Kindlasti olete kuulnud seda lauset mida külvad, seda lõikad. Kõige selle raha jutu juures ei tohi ära unustada, et tuleb aidata ka neid, kes ise ennast ei saa aidata. Olen pigem olnud selline ühe korra annetaja, (mitmeid kordi aastas) mitte igakuine püsimakse. Lähtun tavaliselt  erinevatest MTÜ-dest ja personaalsetest juhtumitest ja rohkem loomadele kaldunud, kindlasti kavatsen jätkata sellel suunal edasi. See ei tähenda, et ma ainult loomi olen aidanud nagu ma üleval pool mainisin, et eriti südamesse on läinud personaalsed juhtumid – loomad, lapsed, kodud jne. Siinkohal tahan mainida, et kallid lugejad heategevus ei hõlma ainult raha, kui sul ei ole raha, siis heategevuseks on sul vaja ainult oma kahte kätt, mine aita naabrinaisel lumi ära rookida, aita oma vanavanemaid, ütle kellegile midagi head jne.
  1. LUGEMINE. Minu eesmärk on ära lugeda kõik need raamatud, mida ma endale siia käe otsas kaasa tassisin. 
  1. Good Vibes, Good life – Vex King

2. Thinking fast and slow – Daniel Kahneman

3. The 7 Habits Of Highly Effective People: Revised and Updated: 30th Anniversary Edition – Covey, Stephen R.

4. Intelligentne investor – Benjamin Graham

5. Raha edu põhimõtted – Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets.

6. Transurfing – reaalsuse juhtimine I-V aste.Teadvuse äratamine. Sari Transurfing – Vadim Zeland  

7. Lisaks kolm erialast kirjandust, mis on seotud mu tööga. 

  1. PLAAN.  Üks mu n.ö unistusi või soove on omada paari üürikorterit, et selle aasta sees ma kindlasti ei suuda endale teist korterit soetada, aga eesmärk on teha plaan, kuidas oma soove täide viia, kas seda siis üksi või kellegagi koos ja selle nimel tööd teha. 
  1. VÄLJAKUTSED. Eesmärk on ka endale esitada paar väljakutset, et oma igapäeva leiva töös parem olla ja ka rohkem vaimsele kui ka füüsilisele tervisele rõhku pöörata. 
  1. SUHTED. Tahaks siia kirjutada, et see aasta kavatsen väga palju aega veeta oma sõprade ja perega, aga ilmselt oleks see liiga naiivne eesmärk, sest elan teises riigis ja COV19 tõttu ei saa ma koguaeg edasi-tagasi lennata. Eesmärk on siiski ümberhinnata erinevad suhted ja pühendada oma aega neile, kes on tõesti MINU inimesed. Mulle ei meeldi väga sellist cliche juttu kirjutada, aga kindlasti mina, kui üksik hunt tahaks ju pikemas perspektiivis leida enda kõrvale ka inimese, kellega siis siia ilma sünnitada finants kutsikaid. Ütleme nii, et sobivaid kandidaate ikka on, aga ainult teoreetilisest sobivusest ei piisa.

Ma arvan, et ma sain nüüd siia kirja oma 10 olulist eesmärki, mida aasta lõpus siis analüüsida. 

Jaanuari investeeringutest räägin juba järgmises postituses. 

10 kommentaari

  • A

    Huvitavad eesmärgid ja edu! Tekkis aga küsimus, et kas investeerimiskonto paned kinni kui teise riigi resident või kuidas seda oled planeerinud? Ma ise pusin selle jamaga ja pole parimat vastust saanud.

  • A

    Ma ei tahaks kinni panna aga seadus käsib. Residentsuse kaotades kaob ka õigus investeerimiskontole. Oleks lahe, kui viitsid uurida selle kohta ja postituse teha, sest mul veel palju asju segased kuna pean 2021 lõpus residentsust muutma

    • Investeerivhunt

      Miks sa Eesti kodakondsusest loobud?
      Ma arvan, et kõige mõistlikum oleks sul pöörduda migratsiooniameti poole ja panga poole, kus sa omad investeerimiskontot, ja küsida mis on nende personaalne lähenemine antud teema kohta. ‘
      Ma heameelega aitaks sul uurida selle kohta, aga kuna ma ise ei loobu residentsusest, siis mul hetkel ei ole reaalselt aega selle teemaga ennast kurssi viia, sest see ei ole lihtne protsess. Mul siin juba 5-6 teemat kogunenud, aga kui peaks vaba hetk tekkima, siis vb kirjutan, aga hetkel lubama ei hakka 🙂 Aga kindlasti pöördu panga poole ja räägi neile oma lugu ära ja sa saad sealt vastuse.

  • A

    Kui sa oled teises riigis rohkem kui 183 päeva, siis kuidas sa saad residentsuse alles hoida? Su blogis oli lause: “Nüüd olen ennast uues riigis sisse seadnud – enne järgmist aastat peaksin kodu pinnal tagasi olema. “

    • Investeerivhunt

      Misasja 😀

      Mis jutt see on, et kui rohkem kui 183 päeva? Ma elasin Austraalias üle aasta kui ma olin noorem ja ei olnud mingit probleemi. Ja ka USAs olen olnud pikemalt ja samuti pole olnud probleemi ja ka praegu ei ole sellist probleemi. Kui sa tahad mulle oma story ära kirjutada, et mis asjaoludel sa teise riiki lähed, siis kirjuta mulle e-maili peale investeerivhunt@gmail.com

    • Investeerivhunt

      Palun too need tingimused välja, siis ma saan sulle ilusti lahti seletada, et mina ei ole seadusega vastuolus ja nagu ma ütlesin, et mina ei tea SINU tingimusi. Ma tunnen seadusi päris hästi, mis puudutab minu isiklikku elu ja töökohta.

      Kui residendist füüsiline isik asub mujale elama viisil, millest võib järeldada isiku tahet elukohta muuta (tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 14 lg 3) ja Eestisse tal elukohta ei jää ning isik ei viibi Eestis üle 183 päeva kaheteistkümne järjestikuse kalendrikuu jooksul ega ole samal ajal ka Eesti diplomaat, loetakse teda Eesti suhtes mitteresidendiks Eestist lahkumise päevale järgnevast päevast.

      Mul on eestis elukoht olemas, mis on minu nimel, minu TÖÖKOHT on Eestis ja palka makstakse mulle Eestist edasi, kui sa mu blogi oleksid ilusti lugenud, siis on ka see kirjas, et ma ei läinud tööle kuskile x välismaa firmasse, vaid minu enda firma Eestis saatis mind esindusse 🙂 ehk oma palgalt ma maksan ilusti tulumaksu Eestile edasi ja deklareerin kõik tulud Eestis.

  • b

    Ma ei küsi neid asju üldse paha pärast, lootsin arukat diskussiooni ja arvasin, et äkki sul see teema läbitud juba ja oskad mõtteid vahetada. Maksuhaldurilt saingi teada, et residentsusega kaob investeerimiskonto võimalus ja tuleb kinni panna. Endal sama asi, et töötan ainult Eesti firmas, saan palka ainult siin aga endiselt muutub mu residentsus, sest viibin uuel aastal rohkem kui pool aastat selles uues riigis. See peaks vist igas EL riigis olema, et 184 päeva ja muutud residendiks uues riigis. PS mul ka endal elukoht Eestis ja hetkel huvitaski just, kuidas käituda investeerimiskontoga sellises olukorras. Aga kui kunagi rohkem teada saad, siis kirjuta 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga